Процедура та способи вирішення спорів з постачальником
Дана процедура вирішення спорів визначає порядок роботи зі зверненнями/скаргами/претензіями споживачів до ТОВ «ГрінЛайтЕлектро» (далі – Постачальник).
При розгляді звернень Постачальник забезпечує повний, кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень з метою оперативного вирішення порушених у них питань, задоволення вимог заявників, реального поновлення порушених прав та законних інтересів, а також запобігання можливим порушенням у порядку та у спосіб, передбачені чинним законодавством.
Спори між споживачем і постачальником вирішуються шляхом досудового врегулювання спорів у прозорий, справедливий і швидкий спосіб.
Всі спори і розбіжності, які можуть виникнути щодо тлумачення і застосування Договору поставки природного газу або в зв’язку з ним, або інші суперечки, які можуть виникнути при взаємодії між Постачальником і Споживачем будуть вирішуватися шляхом проведення переговорів і консультацій. Споживач вправі звернутись до Постачальника за адресою, що вказана на цьому сайті, з претензією, скаргою, пропозицією, якщо вирішення спору чи розбіжностей шляхом переговорів не є можливим. Постачальник розглядає всі скарги, отримані від Споживачів, і протягом одного місяця повідомляє про результати їх розгляду. У випадку неможливості досягнення згоди Сторін в процесі переговорів і консультацій, Сторони мають право звернутися із заявою про вирішення спору до Регулятора або його територіального підрозділу і/або передати спір до відповідного суду України. Врегулювання суперечок Регулятором або його територіальним підрозділом здійснюється відповідно до затвердженого Регулятором порядку. Звернення до Регулятора або його територіального підрозділу не позбавляє Сторони права на вирішення спору в судовому порядку.
В роботі зі зверненнями Товариство керується зокрема, але не виключно:
-
Законом України «Про ринок природного газу»;
-
Законом України «Про звернення громадян»;
-
Законом України «Про інформацію»;
-
Законом України «Про захист прав споживачів»;
-
Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494;
-
Кодексом газотранспортної системи, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2493;
-
Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2496;
-
Мінімальними стандартами та вимогами до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу, затвердженим постановою НКРЕКП від 21 вересня 2017 року № 1156.
Усі звернення (скарги/претензії) реєструються, як отримані:
-
якщо відповідне звернення (скарга/претензія) подане в усній формі (засобами телефонного зв’язку або в точці контакту Постачальника) – у день його (її) отримання;
-
у робочий день отримання звернення/скарги/претензії – якщо відповідне звернення (скарга/претензія) подано у письмовій формі (у тому числі електронною поштою, та отримане Постачальником за 1 годину до завершення робочого дня.
Терміни розгляду
У випадку отримання претензії від побутового споживача про порушення Постачальником умов Правил постачання природного газу та договору постачання природного газу, Постачальник у строк не більше 5 робочих днів надає обґрунтовану відмову побутовому споживачу або усуває порушення;
Акт-претензія споживача про відшкодування збитків розглядається Постачальником у строк не більше 20 робочих днів з моменту отримання поштового відправлення з позначкою про вручення;
Письмові звернення споживача Постачальник розглядає у строк до одного місяця з дня надходження звернення.
Разом із відповіддю споживачу буде надана інформація щодо альтернативних механізмів та шляхів вирішення відповідних спорів (питань) та контактні дані відповідальних органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових осіб, уповноважених розглядати такі звернення/скарги/претензії.